منشور سازمانی

 این کانون به پشتوانه یافته های علمی و تجربی در پروژه های ملی و بین الملی و به کارگیری ابزار نوین مدیریت اعتقاد راسخ دارد و خود را متعهد به اجرای اثر بخش خط مشی فهرست شده زیر می‌داند:‌

  • رعایت منشور اخلاق حرفه ای و پاسخگوئی کامل به ضرورت های قراردادی و نیازهای مشتریان .
  • اجرای پروژه ها در چارچوب برنامه زمان بندی مصوب و ارتقاء سطح کیفی در انجام تعهدات.
  • بهره گیری از استعدادها ، خلاقیت ها و نوآوری های کارکنان وافزایش سطح کارایی و بهره برداری آنها از طریق آموزش مستمر منابع انسانی
  • بکارگیری تجهیزات کارآمد و متناسب با نیاز پروژه ها و منطبق با فن آوری و استانداردهای نرم افزاری و سخت افزاری روز داخلی و بین المللی .
  • پیشگیری از مخاطرات شغلی و تلاش در جهت حفظ سلامت کارکنان و سرمایه مشتریان.
  • رعایت قوانین و مقررات و پایش فاکتورهای زیست محیطی در حین اجرای پروژه ها به منظور حفاظت محیط زیست.
  • تقدیم تعلق خاطر به مشتریان برای انجام پروژه ها با بیشترین دقت و ظرافت.

ماژول آتلیه عکاسی:

آتلیه عکاسی نور ، بخشی از آتلیه نور است که در آن عکاسی های صنعتی ، عکاسی های برند ، عکاسی های شخصی و سایر عکاسی ها صورت می گیرد. عکاسی هایی که بعد از اصلاح رنگ و نور آنها می تواند به بخش طراحی گرافیک بسپارند . استفاده از لوکیشن سازی ، وایت روم و بلک روم و پرده سبز از جمله اقداماتی است که در آتلیه عکاسی برای مشتریان خدمات ارایه می شود.

ماژول  قهوه :

ماهنامه قهوه، ماهنامه ای خاص برای افراد خاص با مطالب خاص. این ماهنامه که هر ماه می توانید در کافه های برتر کشور مشاهده و اخذ کنید ، یکی از ماهنامه هایی است که در چند ماه ابتدایی انتشار آن ،توجه جمع بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده است.

این ماهنامه ، که یکی از محصولاتی انتشاراتی نور محسوب می شود،جا افتاده است. صاحب امتیاز و سر دبیر این مجله ، نادر داوودی از دوستان و همراهان خوب ما در هلدینگ نور است. مهمترین فعالیت رسانه ای هلدینگ نور ، مجلسه قهوه بوده و این مجله می تواند سرآغاز فعالیت های وسیع رسانه ای در این مجموعه باشد.

ماژول واحد کارشناسی نور:

بخش کارشناسی نور ، واحد مواصلاتی مشتریان با نور است. واحدی که با ایجاد ارتباط با مشتری و سایر زیر مجموعه های هلدینگ نور ، می تواند بسیاری از کار های این مجموعه و خدماتی که به مشتریان عرضه می شود با سرعت و کیفیت بالاتری به مشتریان ارایه شود.

واحد روابط عمومی و رسانه:

روابط عمومي هلدینگ نور يكي از بخش های ستادي این مجموعه است كه در كنار اداراتي همچون اداری، امور مالی و قراردادها  و بازرگانی مستقيماً زيرنظر مديرعامل انجام وظيفه مي‌كند.برنامه‌ريزي و راهبري كليه فعاليت‌هاي روابط عمومي و حضور در جلسات اداري- فرهنگي، جلسات داخلي به منظور اطلاع رساني بخشی از وظایت این بخش بوده است.

ارتباط این مجموعه با رسانه های سراسر کشور ، از دیگر موضوعاتی است که می تواند برای پوشش های خبری برنامه ها و رویداد های تخصصی و غیر تخصصی به عهده مجموعه روابط عمومی هلدینگ نور است. همچنین تولید محتوای خبری از کار ها برای شبکه های اجتماعی زیر مجموعه هلدینگ نیز از دیگر اقداماتی است که در بخش روابط عمومی هلدینگ نور اجرایی می شود.

 

واحد آتلیه گرافیک:

از جمله بخش هایی که می توان اوج روحیه ، جوانی و خلاقیت را در مجموعه هلدینگ نور جستوجو کرد ، بخش آتلیه گرافیک است.

در این بخش که از جوانترین و ماهر ترین طراحان بهره می برد ، تمامی خروجی کار های گرافیکی با ظریف ترین حساسیت ها مورد بررسی قرار می گیرد. این بخش که از طراحان و بخش هایی همچون ،‌طراحان شخصیت ، طراحان گرافیکی ، طراحان نور ، طراحان رنگ و دیگر طراحان متشکل شده است ، می تواند از بزرگترین و پر تلاتم ترین بخش های نور به حساب آورد. از دیگر اقداماتی که در این آتلیه انجام می شود ، می توان به طراحی چیدمان فروشگاهی ، طراحی غرفه های نمایشگاهی ، بیلبرد ها و … اشاره کرد.

در این بخش که روحیه نشاط نوری ها در آن موج می زند ، خروجی کار های بزرگی از جمله تبلیغات بانک شهر ، بانک تجارت ، چرم درسا ، تئاتر شمس پرنده، کاله ، روزانه  و بسیاری از کارهای دیگر مشاهده و در سراسر کشور از نگاه مردم گذر کرده است.

بخش برگزاری مراسم

بخش برگزاری مراسم ها نیز از دیگر بخش های هلدینگ نور است که این بخش توانایی برگزاری مراسم رونمایی، جشنواره ها ، سمینار ها ، همایش های تخصصی و غیر تخصصی ، اکران خصوصی فیلم ها ، جلسات نقد و بررسی فیلم یا کتاب از جمله مراسمی است که در بخش برگزاری Event  اجرایی می شود .

این بخش با سابقه درخشان خود توانسته است ، بسیاری از گردهمایی ها ، تئاتر ها را برگزار کند . از جمله مراسمی که در این بخش اجرایی شده است می توان به اجرایی شدن اکران خصوصی فیلم ارغوان ، اکران خصوصی فیلم ربوده شده ، برگزاری نمایشگاه بزرگ استاد درم بخش ، تئاتر شمس پرنده و دیگر مراسم از جمله خروجی های بخش برگزاری مراسم هلدینگ نور بوده است.

واحد بازرگانی :

واحد بازرگانی نور ، واحدی است که متشکل از بازرگانانی است که جهت اخذ تبلیغاتی برای رسانه رسمی هلدینگ نور یعنی ماهنامه قهوه و همچنین برای راحتی مشتریان و ارتباط هر جه بیشتر با مشتریان تازه نور راه اندازی شده است.

فلسفه نام و نشان ما

نام «نور» از دو جنبه انتخاب شده است. اول جنبه روشنایی و خروج از تاریکی و جنبه دوم برای سرعت انجام پروژه ها که با هدف جلب رضایت مشتری که همچون سرعت نور برداشت شده، انتخاب شده است. انتخاب لوگوی عینک آفتابی با فلسفه ی آن انتخاب شده است که عینکی به چشم مشتری می گذاریم تا در فضای کسب و کارتان از نور های اضافی و مضر در امان باشد.

 

شعار:  ‘خلاقیم چون جوانیم و با تجربه’

کانون تبلیغاتی نور، از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را در زمینه های بازاریابی و پژوهش آغار نموده و در حال حاضر خدمات متنوعی در زمینه های بازاریابی، فروش، ارتباطات بازاریابی و تبلیغات ارائه می دهد.

 فعالیت:
مشاوره بازاریابی و ارتباطات بازاریابی
برنامه ریزی استراتژیک کمپین های تبلیغاتی
برنامه ریزی ارتباطات یکپارچه بازاریابی (IMC)
تحقیقات کمی و کیفی بازار
تعریف محصول
خلق هویت برند
تعریف بسته بندی
دیزاینِ گرافیک
ایده پردازی خلاق
تولید آگهی و فیلم های تبلیغاتی
بازاریابی دیجیتال
برنامه های روابط عمومی
برگزاری رویداد/ نمایشگاه
فعالیت های ترویج فروش (درون فروشگاهی/ عمومی)
خرید رسانه
مانیتورینگ

بیانیه ماموریت

در ابتدای برنامه استراتژیک کانون تبلیغاتی «نور» ، بیانیه ماموریت گنجانده شده است. بیانیه ای که «نور» را به عنوان کانونی تبلیغاتی – مشاوره ای با فلسفه حمايت از مشتریان خود (دوستان و همراهانمان) و پيشبرد اهداف آنها مأموريت داده است. ماموریتی که با محوریت تسهیل تعامل سيستمی مشتریان، ارائه راهکارهای تبلیغاتی و مشاوره ای در محیط کسب و کار تدوین شده است.

اضافه بر این، «نور» با سابقه ای بیش از 20 سال توانسته است بستر مناسبی برای مشتریان خود در جهت ایجاد و معرفی بازارهای جدید و توسعه بازارهای فعلی شان، از طریق مشاوره ، انجام خدمات گرافیکی ، تبلیغات و برندینگ ورود و حضور موثر در بازار های داخلی و بین المللی داشته باشند.

ما ماموریم تا با ایده ها و خلاقیت ها و با رعایت ظرافت و  نهایت دقت ، نیاز مشتری را برطرف کنیم تا با ساخت بهترین خدمات در ذهن و فکر مخاطبان جای گیریم. این ماموریت در سابقه کانون تبلیغاتی نور به روشنی مشخص است که به مشتریان خود وفادار بوده ایم و سعی بر آن داریم تا با ادامه روند اعتماد سازی و جلب رضایت مشتری، بتوانیم همگام با مشتریان در راه اهدافشان هم مسیر باشیم.

چشم انداز

«نور» در سند چشم انداز خود آورده است که در افق زمانی 5 ساله و تا سال 1400 با حفظ جایگاه خود بتواند بعنوان یکی از 5 کانون تبلیغاتی بزرگ ایران ،در حوزه های گرافیک و تصویر سازی، برگزاری مراسم های برندینگ و تیزر سازی تبلیغاتی نقش آفرینی کند. اضافه بر این با دستیابی به جایگاه های بالاتر، تأثیر گذاری بیشتری در حوزه برندینگ و تیزر سازی در جهت  تغییر مثبت تراز بازرگانی صنایع مشتریان خود گام بردارد.

 اهداف کلان

برای «نور» اهداف کلانی همچون افزایش ده درصدی رضایت مشتریان، بدست آوردن آمار و اطلاعات به روز مشتریان برای رصد بهتر در حوزه های تبلیغات ، استقرار نظام رصد بازار تبلیغاتی ، بازنگری تجدید ساختار سازمانی نور، افزايش ده درصدی تعداد مشتریان در نظر گرفته شده است.

ارزش های سازمانی

در همین خصوص بخش روابط عمومی کانون تبلیغاتی «نور»، ‌به عنوان متولی تدوین سند استراتژیک این کانون ، ارزش سازمانی کانون را به این گونه تدوین کرده است که «بر اين باوريم که حفظ اصالت، اعتماد سازی و دسترسی به اهداف مشتریان نور در تداوم کيفيت و ارتقا سطح خدمات این کانون تاثیر مستقیم دارد.»

استراتژی‌ها

استراتژی های تدوین شده به تفکیک چهار گروه بیان شده به شرح زیر تقسیم بندی شده است . در بخش استراتژی ها در ارتباط با مشتریان ، استراتژی هایی همچون تقویت نقش نور بعنوان مرجع در ارتباط با مشتریان ، بازارسازي و ظرفيت سازی و بالا بردن توان رقابتي اعضا طرح ریزی شده است.

در حوزه استراتژی در ارتباط با محيط كسب و كار ،‌مواردی همچون  مشاركت در تسهيل و بهبود روابط میان دستگاهی‌، حركت در جهت مشاركت و تغيير مناسبات كاري با مشتریان و توسعه برند نور دیده می شود.

در بخش استراتژی ارتباط با محیط درون سازمان ،‌تنوع بخشی و تقویت منابع درامدی و نهادینه سازی تفکر استراتژیک و رویکرد سیستمی برنامه ریزی شده است.

اضافه بر این در بخش ارتباط با سيستم مشتریان، استراتژی تقویت ارتباط با مشتریان اصلی و فرعی داخی و خارجی در جهت تسهیل و تقویت روابط میان دستگاهی میان بخش کارشناسی و بازاریابی نور و مشتریان در نظر گرفته شده است.

اما به طور کلی باید به این نکات اشاره کرد که نور، خلاقیت ، ظرافت و حس متفاوت جوانی رابه همراهان خود ارایه می دهد. ما در سابقه 20 ساله خود با بیش از 100 برند برتر ایرانی و جهانی همکاری داشته‌ایم و با توجه به تجربه های خود علم و تجربه همکارانمان استفاده کردیم تا رضایت حداکثری متشریان خود را جلب کنیم.